2018 елның 9-11нче март көннәрендә ГСОК «Свияжские холмы» базасында яшьләр арасында эшләүче «Татарстанның Киләчәген бергә төзибез!» дип исемләнгән Республика күләм Конгрессы үтте.

2018 елның 13 марты, сишәмбе

2018 елның  9-11нче  март көннәрендә  ГСОК «Свияжские холмы» базасында яшьләр арасында эшләүче «Татарстанның Киләчәген бергә төзибез!» дип исемләнгән  Республика күләм Конгрессы үтте.

Конгресста яшь белгечләр, мәгариф системасы, сәламәтлек саклау системасы, мәдәният, сәнгать һәм социаль өлкә, шулай ук массакүләм мәгълүмат чаралары хезмәткәрләре, системаны массакүләм спорт үсеше, физик тәрбия һәм яшьләр сәясәте өлкәсенең урман хуҗалыгы, табигать саклау һәм экология. Конгресста 30 яшькә кадәр булган яшьләр катнашты.

Биредә делегатлар  Стратегик юнәлеш буенча язылган эшләрен , шулай ук үз проектларын тәкъдим иттеләр.

Безнең районнан  өстәмә белем бирү педагогы МБУДО МСЦ «Яшьлек» Кристина Фазлыева Фанисовна «спорт үсеше, физик тәрбия һәм яшьләр сәясәте»юнәлешендә катнашты. Райондашыбыз  «Кышкы уеннар.2.0.» проектын тәкьдим итте  һәм  жюри акзалары югары бәяләр куеп «Спорт үсеше, физик тәрбия һәм яшьләр сәясәте» номинациясендә  җиңүче дип атадылар.

Чын күңелдән котлыйбыз һәм алга таба да уңышлар телибез.

Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге